Aktuality

19. 7. 2021

Mnozí na levici se vyhýbají prohlášením proti západnímu imperialismu, protože vidí mezinárodní dynamiku jako příliš složitou, i když ve skutečnosti to je nejméně složitá součást kapitalistického impéria. Největší mocenská struktura světa vraždí lidské bytosti, aby si prosadila kontrolu. Vidíte? Velice prosté.

30. 6. 2021

Z televizních obrazovek jsme se dozvěděli, že ministryně Maláčová bude prosazovat od ledna přilepšení pro důchodce nad limit stanovený zákonem. Jde jistě o předvolební tah, ale měli bychom ho uvítat. Velká část důchodců skutečně žije na úrovni chudoby a část z nich, ti, kteří už nemohou se o sebe postarat, je odkázána na »domovy důchodců«, tedy i »domy s rozšířenou pečovatelskou péčí«.

25. 6. 2021

Komunistická strana Čech a Moravy vyjadřuje obrovskou lítost nad živelnou katastrofou na jižní Moravě.

23. 6. 2021

Možná je pro někoho myslivost pouhou nezajímavou oblastí, ale i přesto se v ní může jednat o velké peníze. Před dvěma lety byl v rámci úpravy zákona o lesích jako jeho součást schválen i takzvaný přílepek k zákonu o myslivosti na základě Pirátské strany.

9. 6. 2021

Přečetl jsem si před několik dny na Seznamu, že Poslanecká sněmovna zaslala prezidentu Zemanovi návrhy na státní vyznamenání, jež se pravidelně uděluje 28. října. Byla uvedena tři, vlastně čtyři jména. Vladimíra Remka, plukovníka Koudelky a bratří Mašínů. Překvapilo mne to. Kosmonauta Remka zná celý svět, je podivné, že teprve nyní si na něj poslanci vzpomněli.

26. 5. 2021

Oldřich Bubeníček, hejtman ústeckého kraje v důchodu, glosuje současné dění v zastupitelstvu Ústeckého kraje a my to touto cestou zveřejňujeme

Jak to vidím já

Všechno špatně, známkování čtyři z milosti, je s podivem, že Ústecký kraj koncem minulého roku vůbec fungoval.

25. 5. 2021

Jednou z významných historických událostí roku 1918 byla rumburská vzpoura, která se rozhořela pod heslem „Za chléb, mír a svobodu“. Tato vzpoura byla protiválečným vystoupením českých vojáků náhradního praporu 7. střeleckého pluku rakousko-uherské armády. Přestože vzpoura vypukla spontánně, rychle se šířila a hrozila přerůst v revoluci, která byla již v českých zemích na spadnutí.

20. 5. 2021

Radiožurnál oslovil zákonodárce za KSČM. Asi polovina z nich se kloní k vyslovení nedůvěry, druhá půlka zatím neví či se chce hlasování zdržet.

20. 5. 2021

Je sté výročí založení komunistické strany u nás. Leckdo se nad ním zamýšlí. Také já bych se chtěl k němu vyjádřit. Nechci však opakovat slova těch, co oslavné nebo naopak naprosto devastující články psali přede mnou. Ani nemíním rozebírat, co se podařilo za čtyřicet let vlády pod praporem KSČ a co naopak dopadlo špatně a ublížilo jinak veliké myšlence socialismu.

10. 5. 2021

Ani letos se nemohly stovky občanů druhý květnový víkend sejít na pietním shromáždění na Národním hřbitově v Terezíně. Tradiční akce KV KSČM Ústeckého kraje je uctěním památky všech, kteří prošli Malou pevností a terezínským ghettem.

3. 5. 2021

V komorním počtu uctili účastníci pietního shromáždění na Národním hřbitově v Terezíně památku všech obětí umučených či zavražděných v koncentračních táborech za druhé světové války. Kytice k hlavnímu pylonu položily poslankyně PS PČR Hana  Aulická Jírovcová, Miloslava Vostrá a poslanec Stanislav Grospič.

29. 4. 2021

Svátek práce nebo 1.

13. 4. 2021

Máme nového ministra, který za tři dny třikrát změní názor

5. 4. 2021

Vědí Babiš s Blatným co je online výuka?

26. 3. 2021

Dívám se na horu Říp, která je od nás »coby kamenem dohodil«. Vždycky jsem se domníval, že jako česká národní památka, jež pamatuje mnohé, a díky své pověsti se dokonce stala jakýmsi legendárním místem počátku osídlení naším národem, je jedním z míst, která patří nám všem Čechům. O jeho významu pro nás psal již Kosmas a po něm Dalimil, Václav Hájek i Bohuslav Balbín.

24. 3. 2021

Abychom ovšem byli přesní, Vladimir Putin se vyjádřil, když reagoval na slova prezidenta Bidena, o tom, že je »zabiják«, slovy: »V jiném člověku vždy vidíme své vlastní kvality a myslíme si, že je stejný jako my.« V sobotu brzy po ránu jsme je mohli ještě přečíst na serveru Seznam, pak rychle z nabídky článek zmizel.

22. 3. 2021

Stává se Ústecký kraj poslední baštou ANO?

19. 3. 2021

Krajská koalice brzdí rozvoj kraje, na trafiky ale nezapomíná

18. 3. 2021

Přečetl jsem naposledy zveřejněný seznam, kam občan České republiky nesmí jet, anebo kde ho pro vysoké počty nakažených nechtějí. Zároveň byl zveřejněn i seznam zemí, odkud se k nám smí bez testu na COVID. Jde o nutné opatření, protože naši občané, podporováni sdělovacími prostředky si, »nemohou odepřít« odpočinek v zahraničí. Přece na to mají.

10. 3. 2021

Komínek je dobrá volba, ale potřebuje podporu

7. 3. 2021

Milé a drahé ženy,

každoročně jsme se u příležitosti MDŽ setkávali ve městech i obcích, letos nám to pandemická situace nedovoluje. Proto přejeme ženám k nadcházejícímu svátku hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody aspoň touto cestou.

21. 2. 2021

Vláda si neví rady, covid stále vítězí

Stránky